Gyömbér: štyri mesiace bez futbalu

Zlá správa prišla zo Sicílie. Slovenský futbalový reprezentant Norbert Gyömbér si zlomil členok.

Ako sa stala táto nepríjemnosť?

– Doplatil som na podmočené plochy, keďže v Catanii už dlhšie obdobie prší. Na tréningu pri jednej klzačke sa pod moju ľavú nohu dostala pravá. Počul som prasknutie. Vedel som, že je zle.

Z ihriska si odišiel ,,po svojich”?

– Nie. Priamo na ihrisko prišla sanitka, zobrala ma do nemocnice. Pôvodne sa hovorilo o dvojmesačnej prestávke. Nakoniec som absolvoval vyšetrenie aj v Ríme, na základe ktorého ma budú aj operovať. Vynechám štyri mesiace.

Mal si už také vážne zranenie?

– Na ľavom členku som mal odtrhnutý väz. Banskej Bystrici som chýbal niekoľko mesiacov.

Sezónu máš ,,zaujímavú“. Na jednej strane patríš k oporám úspešného národného tímu, na druhej sa Catanii na jeseň nedarí, dvakrát si už bol vylúčený.

– Aj toto prináša futbal… Verím, že sa vrátim ešte silnejší.

Kedy pôjdeš na operáciou?

– V utorok v Ríme na klinike Villa Stuart.

Pôjdeš pod nôž na klinike, kde operovali aj reprezentačného kolegu Ďura Kucku?

– Myslím si, že áno. Táto klinika je najlepšia v krajine. Presvedčil som sa o tom už pri prvej mojej návšteve zariadenia.

Dokedy budeš v Ríme?

– V stredu by ma mali prepustiť do domáceho liečenia. Po operácií môžem ísť domov, ale s najväčšou pravdepodobnosťou zostanem v Catanii, kde mám v tréningovom centri klubu k dispozícii všetko na kvalitnú rehabilitáciu.

Kde budeš budúcu sobotu?

– Viem, hráme v Macedónsku… Bohužiaľ, nepomôžem národnému tímu. Budem sedieť pred počítačom. Dúfam, že nájdem na internete prenos zo zápasu. Chalanom veľmi budem držať palce!!!

Pinterest
publikované: 08. 11. 2014
ĎALŠIE ROZVOHORY
tupta

Ľubo Tupta: tvrdo trénuje a verí v šancu vo Verone

Ľubo Tupta prvýkrát sa dostal do nominácie trénera Pavla Hapala. Jeho meno figurovalo v obidvoch výberoch úspešného kouča. V stredu večer si nastúpil za slovenskú 23-ku v Challange Trophy ... čítať viac

sulo

Lukáš Haraslín: titul a hrať na majstrovstvách Európy do 21 rokov

Lechia Gdaňsk je príjemným prekvapením poľskej najvyššej súťaže. Po 29. kolách je tretia, na lídra z Bialystoku stráca iba tri body. V tíme zeleno – bielych pôsobí ... čítať viac

stefanec

Šimon Štefanec: prvýkrát v áčku!

Skvelé výkony Šimona Štefanca v drese Helasu Verona neuniklo pozornosti ani trénerskému štábu áčka Helasu Verona. Bývalá hráč Žiliny a Slovana Bratislava sa dostal do nominácie tímu ... čítať viac

Náš partner

partner-petras

 

 

 

Pinterest
Zastupujeme

zastupujeme-hamsikRóbert Mak

Pinterest