hamsik

Marek Hamšík: sviatkovať bude na Donovaloch

Marek, záver roku 2013 bol pre teba netradičný. Z hry ťa vyradilo zranenie, zápal nervu pod prstom na ľavej nohe. Vo svojej kariére si prvýkrát chýbal na ihrisku dlhší čas.
– Raz to muselo prísť. Kariéra futbalistu je totiž aj o zraneniach. Musím však zaklopať na drevo, že v mojej kariére sa mi zatiaľ neprihodilo nič vážne, nemal som zlomeninu alebo iný vážnejší problém.

Aký je stav tvojho chodidla?
– Každým dňom je to stále lepšie a lepšie.

Kedy by si sa mohol vrátiť na ihrisko?
– Verím tomu, že nastúpim už v prvom zápase roku 2014 proti Sampdorii.

Ak nepozeráme na tvoje zranenie, aký bol pre teba rok 2013? Najlepší v tvojej kariére? Aj vzhľadom na to, že si zaznamenal 11 gólov a stal si sa najlepším asistentom v Serii A.
– Pre mňa je najdôležitejší úspech tímu. A tam sme dosiahli vynikajúci výsledok. V talianskej lige sme končili na druhom mieste. Od Maradonových čias to bol najlepší výsledok klubu. Mrzia ma neúspešné výsledky v slovenskom národnom tíme.

Ciele do roku 2014?
– Ako pred každým rokom. Chceme niečo vyhrať pre Neapol. Nádherné chvíle z roku 2012, keď sme vyhrali Taliansky pohár, máme stále pred sebou.

Máte na to, aby ste vyhrali aj taliansky titul? Môžete predbehnúť prvý Juventus?
– Prečo nie? Veď nemáme za sebou ani polovicu súťaže. Do konca ligy sa bude hrať ešte veľa kôl. A jarná časť Serie A je pre každý tím veľmi ťažká.

Z Ligy majstrov ste vypadli. Pokračovať budete v Európskej lige. Cieľ?
– V súťaži sú silné mužstvá. My však chceme ísť čo najďalej.

Tvoja sestra Miška sa teraz bude vydávať v kostole. Pôjdete za ňou do Uruguaja?
– Nie, dohodli sme sa, že zostaneme na Slovensku. Budeme na Donovaloch. Nech si synovia Christian a Lucas užijú sneh.

Kedy sa máš hlásiť na tréningu?
– Medzi sviatkami sa budem musieť vrátiť do Neapola na dva tréningy.  Vyplýva ako každému Európanovi v talianskej Serii A zo zmluvy. Akurát Juhoameričania majú výnimku, že sa môžu hlásiť v klube až 2. januára, kedy sú na programe prvé novoročné tréningy. Silvestrovať však budem na Slovensku.

Pinterest
publikované: 23. 12. 2013
ĎALŠIE ROZVOHORY
tupta

Ľubo Tupta: tvrdo trénuje a verí v šancu vo Verone

Ľubo Tupta prvýkrát sa dostal do nominácie trénera Pavla Hapala. Jeho meno figurovalo v obidvoch výberoch úspešného kouča. V stredu večer si nastúpil za slovenskú 23-ku v Challange Trophy ... čítať viac

sulo

Lukáš Haraslín: titul a hrať na majstrovstvách Európy do 21 rokov

Lechia Gdaňsk je príjemným prekvapením poľskej najvyššej súťaže. Po 29. kolách je tretia, na lídra z Bialystoku stráca iba tri body. V tíme zeleno – bielych pôsobí ... čítať viac

stefanec

Šimon Štefanec: prvýkrát v áčku!

Skvelé výkony Šimona Štefanca v drese Helasu Verona neuniklo pozornosti ani trénerskému štábu áčka Helasu Verona. Bývalá hráč Žiliny a Slovana Bratislava sa dostal do nominácie tímu ... čítať viac

Náš partner

partner-petras

 

 

 

Pinterest
Zastupujeme

zastupujeme-hamsikRóbert Mak

Pinterest