putnocky-copy1-990x330

Matúš Putnocký: Cieľom je double

Bratislavský Slovan má už päť rokov vyriešený brankársky post. A to vďaka Matúšovi Putnockému (29), ktorý po prestupe z Košíc z roku 2009 sa stal spoľahlivou jednotkou úradujúceho majstra.

Ako by si charakterizoval jesennú časť slovenskej najvyššej futbalovej súťaže?

– Všeobecne sa dá povedať, že pre Slovan bola úspešná. Až na pár výnimiek sme ukázali v každom zápase, že na Slovensku sme najlepší. V lige máme na čele šesťbodový náskok, postúpili sme do semifinále Slovenského pohára.

Začiatok súťaže ste však nemali dobrý. Vysoká prehra v Trenčíne, navyše ste vypadli aj z Ligy majstrov.

– Presne tak. Neúspešný duel pod hradom Matúša Čáka patrí k najhorším momentom prvej časti ligy. Hlavne tá posledná štvrťhodinka, počas ktorej som dostal tri góly… A potom aj neúspešný dvojzápas so Razgradom. Našim cieľom bol postup, ale všetci vieme, ako to dopadlo.

V lige si odchytal až na duel proti Myjave všetky zápasy. Spokojnosť?

– Samozrejme môže to byť stále lepšie, veď som dostal 22 gólov. Teší ma, že aj po príchode nového trénera som si udržal post jednotky.

V Slovane pôsobíš piatu sezónu. Čo zahraničie?

– Samozrejme, aj ja by som si rád vyskúšal kvalitnú zahraničnú súťaž. Ale beriem to tak, že keď to má prísť, tak to príde. Momentálne som v Slovane a myslím iba na pôsobenie v belasom drese.

Už dovolenkuješ?

– Ešte nie. Do konca týždňa máme tréningy, rok uzavrieme v piatok prípravným zápasom proti Sencu.

Plánuješ isť na dovolenku do tepla k moru?

– Nie. Pôjdem domov na východ. Teším sa na rodinu, na kamarátom. Domov sa dostanem veľmi zriedkavo, chcem si voľné dni poriadne užiť.

Blížia sa Vianoce. Na čo sa tešíš najviac?

– Na rodinnú pohodu.

A na dobré jedlá.

– Samozrejme. Mama varí fantasticky. Najviac mám rád od nej kapustnicu a makovú štrúdľu. Musím sa však šetriť. Hneď v prvý deň zimnej prípravy máme na programe váženie.. (úsmev).

Futbalový cieľ do jarnej časti?

– Nemôže byť iný, akú opäť získať double. Titul a aj Slovenský pohár.

 

Pinterest
publikované: 04. 12. 2013
ĎALŠIE ROZVOHORY
tupta

Ľubo Tupta: tvrdo trénuje a verí v šancu vo Verone

Ľubo Tupta prvýkrát sa dostal do nominácie trénera Pavla Hapala. Jeho meno figurovalo v obidvoch výberoch úspešného kouča. V stredu večer si nastúpil za slovenskú 23-ku v Challange Trophy ... čítať viac

sulo

Lukáš Haraslín: titul a hrať na majstrovstvách Európy do 21 rokov

Lechia Gdaňsk je príjemným prekvapením poľskej najvyššej súťaže. Po 29. kolách je tretia, na lídra z Bialystoku stráca iba tri body. V tíme zeleno – bielych pôsobí ... čítať viac

stefanec

Šimon Štefanec: prvýkrát v áčku!

Skvelé výkony Šimona Štefanca v drese Helasu Verona neuniklo pozornosti ani trénerskému štábu áčka Helasu Verona. Bývalá hráč Žiliny a Slovana Bratislava sa dostal do nominácie tímu ... čítať viac

Náš partner

partner-petras

 

 

 

Pinterest
Zastupujeme

zastupujeme-hamsikRóbert Mak

Pinterest