dubek1

Tomáš Ďubek: V Liberci bude aj spievať

Slovenský futbalový reprezentant Tomáš Ďubek (27) prestúpil z Ružomeberka do Liberca. S český tímom podpísal v stredu dvojročnú zmluvu s ročnou opciou. 

Ako sa máš po troch dňoch v Liberci?

– Zatiaľ je to dobré, dúfam bude všetko iba lepšie a lepšie

Športovým riaditeľom Liberca je Jan Nezmar, ktorý v minulosti pôsobil v Ružomberku. Mala aj táto skutočnosť vplyv na to, že si sa rozhodol pre Slovan?

– Samozrejme. Síce bolo to už dávnejšie, ale boli sme spoluhráči. Poznáme sa. Vďaka patrí majiteľom klubov Liberca a Ružomberka ako aj manažérovi Jurajovi Venglošovi za prestup do Slovana..

Rozhodoval si sa medzi Aue a Liberec. Prečo český tím?

– Hneď na začiatok som povedal, že na podmienkach sa s mojim novým klubom určite dohodnem. Pre mňa bol prvoradým cieľom športový posun v kariére. Napríklad rozhodlo aj to, že Liberec bude hrať v Európskej lige. V nej som ešte nenastúpil. V čase, keď hral Ružomberok v európskych pohároch, tak mal som zlomenú nohu.

Aké je zázemie klubu pod Jestědom?

– Parádne! Napríklad prišiel som na prvý tréning a hneď som mal všetko pripravené. Vrátane kopačiek, tréningových vecí, atď. Nemusel som si ani pohnúť prstom… (úsmev). Vidieť v klube na každom kroku veľkú profesionalitu.

Máš už vybavené aj bývanie?

– Bývam v hoteli, kde zostanem ešte pár týždňov. Až po dvojzápase s Košicami začnem hľadať bývanie a vzápätí príde za mnou aj rodina.

Ako ťa privítali spoluhráči?

– Vynikajúco. V šatni som našiel viacerých krajanov. Sme tu šiesti slovenskí hráči (Obžera, Hamuľák, Hroššo, Kollár, Obročník, Ďubek – pozn. red.) a dvaja tréneri (Slovák a Valachovič).

A spomínala ti už šatňa aj prískočné?

– No to bola druhá vec, čo mi pripomenuli. Povinnosti som už naštudoval… (úsmev)

Budeš musieť aj spievať?

– Napríklad aj to… (smiech)

Začiatok v Libereci bude zaujímavý. V 2. predkole Európskej ligy nastúpite proti Košiciam.

– Bude to veľmi ťažký dvojzápas. Proti Košičanom sa hrá ťažko. Výborne ich však pozná aj tréner Slovák a určite vymyslí na nich správnu taktiku.

Akú máš bilanciu proti Košiciam?

– Veľmi dobre si pamätám môj posledný duel v Čermeli. S Ružomberkom sme tam vyhrali 2:1. A to tak, že hrali sme iba desiati. S takýmto výsledkom by som bol spokojný aj vo štvrtok. A s tým, že by sme dohrávali jedenásti.

S akým číslom budeš hrať v Libereci?

– S akou môžem ja hrať? (úsmev). Zostala mi obľúbená dvadsaťšestka.

Pinterest
publikované: 11. 07. 2014
ĎALŠIE ROZVOHORY
tupta

Ľubo Tupta: tvrdo trénuje a verí v šancu vo Verone

Ľubo Tupta prvýkrát sa dostal do nominácie trénera Pavla Hapala. Jeho meno figurovalo v obidvoch výberoch úspešného kouča. V stredu večer si nastúpil za slovenskú 23-ku v Challange Trophy ... čítať viac

sulo

Lukáš Haraslín: titul a hrať na majstrovstvách Európy do 21 rokov

Lechia Gdaňsk je príjemným prekvapením poľskej najvyššej súťaže. Po 29. kolách je tretia, na lídra z Bialystoku stráca iba tri body. V tíme zeleno – bielych pôsobí ... čítať viac

stefanec

Šimon Štefanec: prvýkrát v áčku!

Skvelé výkony Šimona Štefanca v drese Helasu Verona neuniklo pozornosti ani trénerskému štábu áčka Helasu Verona. Bývalá hráč Žiliny a Slovana Bratislava sa dostal do nominácie tímu ... čítať viac

Náš partner

partner-petras

 

 

 

Pinterest
Zastupujeme

zastupujeme-hamsikRóbert Mak

Pinterest