2014-08-27_19-55-01

V Neapole to bola smutná sezóna

Po poslednom ligovom zápase sa Marek presunul do Senca, kde sa hlásil na kempe slovenského národného tímu pred kvalifikačným duelom proti Macedónsku.

Neapol v tejto sezóne získal Taliansky superpohár, ale neuspel v Talianskom pohári, v Európskej lige a nedostal sa ani do Ligy majstrov. Môžeme hovoriť o sklamaní?

– Síce vo viacerých súťažiach sme sa priblížili ku konečnému víťazstvo, nakoniec to bola smutná sezóna. Vypadli sme v semifinále Európskej ligy a Talianskeho pohára, nezvládli sme rozhodujúci zápas o Ligu majstrov. A to určite bolí… Taký je však futbal, stávajú sa aj takéto veci. Sme si vedomí, že sme neurobili, čo sme mohli a všetci sme šli domov smutní.

Môžu ťa aspoň tešiť osobné štatistiky…

– To hej. Vyrovnal som si rekord v počte strelených gólov za sezónu (trinásť) a bol som najlepší v asistenciách v Serii A (desať). Ale poznáte ma… Pre mňa sú najdôležitejšie kolektívne úspechy. Samozrejme nebol som spokojný s mojou minutážou, to nebolo až také dobré. Som hráč, ktorý chce hrávať vždy. Ak som nebol na ihrisku, alebo som striedal, tak som nemohol byť spokojný. Ako profesionál som však s tým musel vyrovnať, mať hlavu hore a myslieť pozitívne.

Aká bola rozlúčka s trénerom Benitezom?

– Normálna, profesionálna. Podali sme si ruky.

Aké sú tvoje plány na leto?

– Na oddych zatiaľ nemyslím. Pred sebou máme kvalifikačný duel proti Macedónsku. So spoluhráčmi chceme urobiť maximum pre zisk troch bodov. Oddychovať budem od 15. júna.

Pôjdeš aj k moru?

– Budem hlavne doma, absolvujem aj zopár exhibícií. Chystáme sa aj do Turecka.

Dokedy máš voľno?

– V Neapole sa nám príprava na novú sezónu začne v prvej polovici júla.

Pinterest
publikované: 04. 06. 2015
ĎALŠIE ROZVOHORY
tupta

Ľubo Tupta: tvrdo trénuje a verí v šancu vo Verone

Ľubo Tupta prvýkrát sa dostal do nominácie trénera Pavla Hapala. Jeho meno figurovalo v obidvoch výberoch úspešného kouča. V stredu večer si nastúpil za slovenskú 23-ku v Challange Trophy ... čítať viac

sulo

Lukáš Haraslín: titul a hrať na majstrovstvách Európy do 21 rokov

Lechia Gdaňsk je príjemným prekvapením poľskej najvyššej súťaže. Po 29. kolách je tretia, na lídra z Bialystoku stráca iba tri body. V tíme zeleno – bielych pôsobí ... čítať viac

stefanec

Šimon Štefanec: prvýkrát v áčku!

Skvelé výkony Šimona Štefanca v drese Helasu Verona neuniklo pozornosti ani trénerskému štábu áčka Helasu Verona. Bývalá hráč Žiliny a Slovana Bratislava sa dostal do nominácie tímu ... čítať viac

Náš partner

partner-petras

 

 

 

Pinterest
Zastupujeme

zastupujeme-hamsikRóbert Mak

Pinterest