Ľubo Tupta: premiérový gól za Wislu

Prvýkrát v základe, prvý gól. Ľubomír Tupta zaznamenal v drese Wisly Krakow svoju premiérovu trefu.

,,Samozrejme som rád, že som zaznamenal svoj prvý gól. No na druhej strane tá radosť je iba polovičatá, keďže sme proti Plock hrali iba 2:2. Vyrovnávajúci gól sme dostali 30 sekúnd pred koncom,” povedal Ľubo. ,,Komu venujem prvý gól? Mojej rodinke, ale hlavne dedovi,“ prezradil. Dvadsaťjedenročný hráč minulý týždeň debutoval v poľskej Extraklase, keď nastúpil v 65. minúte. Dnes už bol v základe a v 10. minúte strelou z desiatich metrov poslal Wislu do vedenia. Domáci tréner Skowronek ho vystriedal v 70. minúte, 14-tisíc divákov ho z ihriska vyprevadil veľkým potleskom. ,,V Krakowe som sa už aklimatizoval. Super sa cítim v klube, fanúšikovia sú vynikajúci. Tešíme sa už na utorok, keď v mestskom derby nastúpime proti Cracovii. Chceme vyhrať, aby mesto bolo modré…,” usmieval sa slovenský útočník.

Do konca základnej časti poľskej Extraklasy zostáva ešte šesť kôl. Wisla na ôsmu priečku, ktorá zabezpečí účasť v skupine o titul boji, stráca šesť bodov. ,,V tomto roku máme výbornú formu. Verím, že sa nám podarí dostať medzi najlepších,” dodal Ľubomír Tupta.

Pinterest
publikované: 29. 02. 2020
ĎALŠIE NOVINKY

Tupta do Liberca

Slovenský mládežnícky reprezentant Ľubomír Tupta sa stal hráčom českého mužstva Slovan Liberec. ,,Ľubo prichádza z Verony do Liberca na ročné hosťovanie. Sme radi, že sme sa ... čítať viac

Marek Hamšík do Trabzonsporu

Marek Hamšík dnes podpisom spečatil prestup do tureckého Trabzonsporu. Na dva roky sa stal hráčom klubu, ktorý v minulej sezóne skončil na štvrtej priečke. ,,S Trabzonom sme ... čítať viac

Marek Hamšík: IFK Göteborg

Marek Hamšík sa stal hráčom IFK Göteborgu. ,,Sme radi, že sa vyriešila Marekova budúcnosť. Prišiel do veľmi kvalitného klubu, kde bude môcť absolvovať kvalitný tréningový proces ... čítať viac