mak1

Róbert Mak: fanúšikovia sú fantastickí

Róbert Mak v júli prestúpil z Norimbergu do PAOK Solún. Vo štvrtok ho čaká premiéra v drese gréckeho tímu.

Aké boli prvé dni v PAOK?

– Za tímom som prišiel v polovici júla do Holandska, kde bol PAOK na sústredení. Mal som super pocity, pôsobenie v gréckom tíme je pre mňa veľká výzva. Kolektív ma prijal super. Väčšinou sú v kádri mladí chalani, rýchlo som sa adaptoval.

Komunikuješ s nimi anglicky?

– Áno. Každý hovorí týmto jazykom.

Ako ti vyšli prípravné zápasy?

– Mal som dobrý začiatok, hneď v prvom prípravnom stretnutí proti Waalwijku som skóroval. Pravidelne som nastupoval, chýbal som iba v dvoch zápasoch. Proti Xanthi pre zranenie a počas zápasu s Interom Miláno som bol v pôrodnici vedľa mojej manželky a novonarodenému synovi.

S kým si sa v PAOK najviac skamarátil?

– S Izraelčanom Eyalom Golasom. Ten prišiel v lete z Maccabi Haifa. Počas sústredenia sme boli spolu na izbe a blízko seba sú aj naše domy v Solúne.

Dlhé roky si pôsobil v Nemecku, teraz si Grécku. Dajú sa porovnať krajiny po futbalovej stránke?

– Nie. Nemci sú niekde inde. Hrajú vyšším tempom, všetko okolo futbalu je na najvyššej úrovni. Čo sa týka PAOK-u, tak nemôžem sa na nič sťažovať. Je to špičkové grécke mužstvo, všetko je na vysokej úrovni. A fanúšikovia? Tak to je samostatná kapitála. Sú to v dobrom slova zmysle blázni. Pre nich existuje iba futbal. Proti Xanthi ich prišlo desaťtisíc a atmosféra bola fantastická. V súťažných zápasoch bude plno a neviem si ani predstaviť tú atmosféru…

Vo štvrtok vstúpite do sezóny duelom Európskej ligy proti Zimbru Kišiňov. Cieľ asi nemôže byť iný, ako postup do skupinovej fázy.

– Presne tak. Máme dobré mužstvo a chceme hrať počas jesene európsku súťaž. A v gréckej lige sa pobijeme o titul s Olympiakosom.

Tvoj osobný cieľ?

-Dúfam, bude mi slúžiť zdravie a budem pravidelne hrať. A snáď sa mi podarí streliť aj pár gólov.. 🙂

Aký je zvyk v PAOK-u? Musel si platiť ,,prískočné“, alebo musel si im niečo zaspievať?

– Zatiaľ nič také nebolo. Snáď nebudem musieť ani spievať… Keďže sa mi narodil syn, tak chcem pozvať spoluhráčov na večeru.

Spomínal si syna. Ako sa má?

– Našťastie podobne ako on, aj manželka sa majú dobre. Každý deň komunikujem s nimi cez skype.

Kedy prídu za tebou do Solúna?

– Po reprezentačnej prestávke v septembri. V Solúne už mám dom, leží v krásnom prostredí. Mám dvadsať minút autom do tréningového centra a desať na štadión.

 

Pinterest
publikované: 20. 08. 2014
ĎALŠIE ROZVOHORY
tupta

Ľubo Tupta: tvrdo trénuje a verí v šancu vo Verone

Ľubo Tupta prvýkrát sa dostal do nominácie trénera Pavla Hapala. Jeho meno figurovalo v obidvoch výberoch úspešného kouča. V stredu večer si nastúpil za slovenskú 23-ku v Challange Trophy ... čítať viac

sulo

Lukáš Haraslín: titul a hrať na majstrovstvách Európy do 21 rokov

Lechia Gdaňsk je príjemným prekvapením poľskej najvyššej súťaže. Po 29. kolách je tretia, na lídra z Bialystoku stráca iba tri body. V tíme zeleno – bielych pôsobí ... čítať viac

stefanec

Šimon Štefanec: prvýkrát v áčku!

Skvelé výkony Šimona Štefanca v drese Helasu Verona neuniklo pozornosti ani trénerskému štábu áčka Helasu Verona. Bývalá hráč Žiliny a Slovana Bratislava sa dostal do nominácie tímu ... čítať viac

Náš partner

partner-petras

 

 

 

Pinterest
Zastupujeme

zastupujeme-hamsikRóbert Mak

Pinterest