Róbert Mak: fanúšikovia sú fantastickí

Róbert Mak v júli prestúpil z Norimbergu do PAOK Solún. Vo štvrtok ho čaká premiéra v drese gréckeho tímu.

Aké boli prvé dni v PAOK?

– Za tímom som prišiel v polovici júla do Holandska, kde bol PAOK na sústredení. Mal som super pocity, pôsobenie v gréckom tíme je pre mňa veľká výzva. Kolektív ma prijal super. Väčšinou sú v kádri mladí chalani, rýchlo som sa adaptoval.

Komunikuješ s nimi anglicky?

– Áno. Každý hovorí týmto jazykom.

Ako ti vyšli prípravné zápasy?

– Mal som dobrý začiatok, hneď v prvom prípravnom stretnutí proti Waalwijku som skóroval. Pravidelne som nastupoval, chýbal som iba v dvoch zápasoch. Proti Xanthi pre zranenie a počas zápasu s Interom Miláno som bol v pôrodnici vedľa mojej manželky a novonarodenému synovi.

S kým si sa v PAOK najviac skamarátil?

– S Izraelčanom Eyalom Golasom. Ten prišiel v lete z Maccabi Haifa. Počas sústredenia sme boli spolu na izbe a blízko seba sú aj naše domy v Solúne.

Dlhé roky si pôsobil v Nemecku, teraz si Grécku. Dajú sa porovnať krajiny po futbalovej stránke?

– Nie. Nemci sú niekde inde. Hrajú vyšším tempom, všetko okolo futbalu je na najvyššej úrovni. Čo sa týka PAOK-u, tak nemôžem sa na nič sťažovať. Je to špičkové grécke mužstvo, všetko je na vysokej úrovni. A fanúšikovia? Tak to je samostatná kapitála. Sú to v dobrom slova zmysle blázni. Pre nich existuje iba futbal. Proti Xanthi ich prišlo desaťtisíc a atmosféra bola fantastická. V súťažných zápasoch bude plno a neviem si ani predstaviť tú atmosféru…

Vo štvrtok vstúpite do sezóny duelom Európskej ligy proti Zimbru Kišiňov. Cieľ asi nemôže byť iný, ako postup do skupinovej fázy.

– Presne tak. Máme dobré mužstvo a chceme hrať počas jesene európsku súťaž. A v gréckej lige sa pobijeme o titul s Olympiakosom.

Tvoj osobný cieľ?

-Dúfam, bude mi slúžiť zdravie a budem pravidelne hrať. A snáď sa mi podarí streliť aj pár gólov.. 🙂

Aký je zvyk v PAOK-u? Musel si platiť ,,prískočné“, alebo musel si im niečo zaspievať?

– Zatiaľ nič také nebolo. Snáď nebudem musieť ani spievať… Keďže sa mi narodil syn, tak chcem pozvať spoluhráčov na večeru.

Spomínal si syna. Ako sa má?

– Našťastie podobne ako on, aj manželka sa majú dobre. Každý deň komunikujem s nimi cez skype.

Kedy prídu za tebou do Solúna?

– Po reprezentačnej prestávke v septembri. V Solúne už mám dom, leží v krásnom prostredí. Mám dvadsať minút autom do tréningového centra a desať na štadión.

 

Pinterest
publikované: 20. 08. 2014
ĎALŠIE ROZVOHORY

Lukáš Haraslín: pokračovať v skvelých výkonoch

Lukáš Haraslín má za sebou skvelú jesennú časť. Pravidelne nastupoval za svoj klub Lechia Gdaňsk, ktorá sa stala jesenným majstrom Ekstraklasy. Šulo sa vypracoval  medzi ... čítať viac

Ľubo Tupta: tvrdo trénuje a verí v šancu vo Verone

Ľubo Tupta prvýkrát sa dostal do nominácie trénera Pavla Hapala. Jeho meno figurovalo v obidvoch výberoch úspešného kouča. V stredu večer si nastúpil za slovenskú 23-ku v Challange Trophy ... čítať viac

Lukáš Haraslín: titul a hrať na majstrovstvách Európy do 21 rokov

Lechia Gdaňsk je príjemným prekvapením poľskej najvyššej súťaže. Po 29. kolách je tretia, na lídra z Bialystoku stráca iba tri body. V tíme zeleno – bielych pôsobí ... čítať viac

Pinterest
Zastupujeme

zastupujeme-hamsikRóbert Mak

Pinterest