Dominik Veselovský: zmluva s DAC!

Šestnásťročný ofenzívny záložník Dominik Veselovský dostal svoj prvý profesionálny kontrakt v kariére. Dunajskej Strede sa upísal na tri roky.

,,Dominik v posledných mesiacoch trénoval s A tímom a ukázal obrovský progres. Rozhodli sme sa ho oceniť zmluvou a vzhľadom na jeho vek je maximálna dĺžka kontraktu tri roky. Veríme, že sa čoskoro predstaví aj v súťažných zápasoch A mužstva. Sme veľmi šťastní, že si získal stabilné miesto v kabíne nášho profesionálneho áčka. Ďakujeme celému trénerskému štábu aj akadémii za ich prácu s talentovaným hráčom,“ objasnil okolnosti podpisu zmluvy na oficiálnej stránke klubu športový riaditeľ DAC-u Jan Van Daele.

Dominik Veselovský začal svoju kariéru v Martine, ale od prípravky pôsobil v Ružomberku. Práve odtiaľ prišiel pred rokom na Žitný ostrov. Hrávať začal za DAC U17, na jar už nastupoval v družstve do 19 rokov, pričom sa zapájal do tréningového procesu s A tímom. Letnú prípravu absolvoval s prvým mužstvom, tréner Peter Hyballa ho zaradil aj na súpisku pre Európsku ligu. Prešiel aj mládežníckymi reprezentáciami, naposledy bol členom výberu do 17 rokov.

„Veselovského považujem za najväčší talent klubu. Je veľmi mladý, hráč inštinktov, ktorého môžeme využiť na podhrotovej pozícii, prípadne na krídle. Postavou je nižší, ale má veľmi rýchle nohy a skvelú techniku, výborne vidí voľné priestory. Páči sa mi aj jeho mentalita. Nešetrí krokom, zapája sa do defenzívy, v tréningoch veľmi tvrdo maká. Pracujeme spolu už sedem-osem mesiacov, ale na jar hrával za devätnástku. Teraz som sa rozhodol, že ho chcem natrvalo v prvom tíme a určite sa počas sezóny dostane na trávnik. Som rád, že si ho klub zaviazal na dlhšie obdobie,“ prezradil pre klubovú stránku DAC tréner Peter Hyballa.

Pinterest
publikované: 16. 07. 2019
ĎALŠIE NOVINKY

Marcelli Nino

https://youtu.be/RD5W-zUpJ4c čítať viac

Ľubomír Tupta: Wisla Krakov!

Slovenský mládežnícky reprezentant Ľubomír Tupta (21) odchádza na polročné hosťovanie z Helasu Verona do Wisla Krakov. ,,Ľubo potrebuje hrať. V Krakove bude mať väčšiu šancu, ako by mal ... čítať viac

Pohodové Vianoce!

Šťastné a veselé vianočné sviatky a nový rok 2020 plný radosti, úspechu a zdravia!" CSM-Agency čítať viac

Náš partner

partner-petras

 

 

 

Pinterest
Zastupujeme

zastupujeme-hamsikRóbert Mak

Pinterest