Gyömbér: štyri mesiace bez futbalu

Zlá správa prišla zo Sicílie. Slovenský futbalový reprezentant Norbert Gyömbér si zlomil členok.

Ako sa stala táto nepríjemnosť?

– Doplatil som na podmočené plochy, keďže v Catanii už dlhšie obdobie prší. Na tréningu pri jednej klzačke sa pod moju ľavú nohu dostala pravá. Počul som prasknutie. Vedel som, že je zle.

Z ihriska si odišiel ,,po svojich“?

– Nie. Priamo na ihrisko prišla sanitka, zobrala ma do nemocnice. Pôvodne sa hovorilo o dvojmesačnej prestávke. Nakoniec som absolvoval vyšetrenie aj v Ríme, na základe ktorého ma budú aj operovať. Vynechám štyri mesiace.

Mal si už také vážne zranenie?

– Na ľavom členku som mal odtrhnutý väz. Banskej Bystrici som chýbal niekoľko mesiacov.

Sezónu máš ,,zaujímavú“. Na jednej strane patríš k oporám úspešného národného tímu, na druhej sa Catanii na jeseň nedarí, dvakrát si už bol vylúčený.

– Aj toto prináša futbal… Verím, že sa vrátim ešte silnejší.

Kedy pôjdeš na operáciou?

– V utorok v Ríme na klinike Villa Stuart.

Pôjdeš pod nôž na klinike, kde operovali aj reprezentačného kolegu Ďura Kucku?

– Myslím si, že áno. Táto klinika je najlepšia v krajine. Presvedčil som sa o tom už pri prvej mojej návšteve zariadenia.

Dokedy budeš v Ríme?

– V stredu by ma mali prepustiť do domáceho liečenia. Po operácií môžem ísť domov, ale s najväčšou pravdepodobnosťou zostanem v Catanii, kde mám v tréningovom centri klubu k dispozícii všetko na kvalitnú rehabilitáciu.

Kde budeš budúcu sobotu?

– Viem, hráme v Macedónsku… Bohužiaľ, nepomôžem národnému tímu. Budem sedieť pred počítačom. Dúfam, že nájdem na internete prenos zo zápasu. Chalanom veľmi budem držať palce!!!

Pinterest
publikované: 08. 11. 2014
ĎALŠIE ROZVOHORY

Denis Vavro: odohral všetko

Základná zostava FC Kodaň na jeseň? Vždy so slovenským obrancom Denisom Vavrom. Náš obranca od svojho príchodu do klubu absolvoval všetky súťažné zápasy. Denis, ako by ... čítať viac

Ľubo Tupta: tvrdo trénuje a verí v šancu vo Verone

Ľubo Tupta prvýkrát sa dostal do nominácie trénera Pavla Hapala. Jeho meno figurovalo v obidvoch výberoch úspešného kouča. V stredu večer si nastúpil za slovenskú 23-ku v Challange Trophy ... čítať viac

Lukáš Haraslín: titul a hrať na majstrovstvách Európy do 21 rokov

Lechia Gdaňsk je príjemným prekvapením poľskej najvyššej súťaže. Po 29. kolách je tretia, na lídra z Bialystoku stráca iba tri body. V tíme zeleno – bielych pôsobí ... čítať viac

Náš partner

partner-petras

 

 

 

Pinterest
Zastupujeme

zastupujeme-hamsikRóbert Mak

Pinterest