Marek Hamšík: Postup pred očami Maradonu

Skvelý Neapol! Futbalisti SSC v odvetnom semifinálovom zápase Talianskeho pohára zdolali AS Rím presvedčivo 3:0 a postúpili do finále. ,,Náš triumf bol úplne zaslúžený,“ boli prvé slová kapitána Mareka. ,,Celkovo sme dali v dvojzápase Ríme až päť gólov. Tímu, ktorý má v Taliansku najlepšiu obranu. Veď v 22-och dueloch Serie A inkasoval iba 11 gólov. Som rád, že sme opäť potvrdili našu rastúcu formu,“ pokračoval slovenský stredopoliar. Ten pred dôležitým prvým gólom vybojoval ťažkú loptu. Vzápätí po centri skóroval Callejon. ,,Hralo sa vo fantastickej atmosféra. Naši skvelí priaznivci nám pripravili búrlivé prostredie. Boli našim dvanástym hráčom,“ uviedol Marek.

Na začiatku druhého polčasu sa objavil na tribúnach San Paola aj slávny Diego Maradona. A ako prišiel, domáci v priebehu troch minút dali dva góly a bolo rozhodnuté. A tak ako päťdesiattisíc divákov, aj Maradona skandovane tlieskal na začiatku poslednej štvrťhodinky, keď Marek išiel dole z ihriska. ,,Pred sezónou sme si stanovili tri ciele. Jednu sme už splnili. Sme vo finále Talianskeho pohára. A radi by sme si zopakovali rok 2012, keď sme ho aj získali. Finálový duel proti Fiorentine je však ešte ďaleko. Teraz sa sústredíme na najbližšie stretnutia v Serii A a v Európskej lige,“ dodal Marek.

Pinterest
publikované: 13. 02. 2014
ĎALŠIE NOVINKY

Tupta do Liberca

Slovenský mládežnícky reprezentant Ľubomír Tupta sa stal hráčom českého mužstva Slovan Liberec. ,,Ľubo prichádza z Verony do Liberca na ročné hosťovanie. Sme radi, že sme sa ... čítať viac

Marek Hamšík do Trabzonsporu

Marek Hamšík dnes podpisom spečatil prestup do tureckého Trabzonsporu. Na dva roky sa stal hráčom klubu, ktorý v minulej sezóne skončil na štvrtej priečke. ,,S Trabzonom sme ... čítať viac

Marek Hamšík: IFK Göteborg

Marek Hamšík sa stal hráčom IFK Göteborgu. ,,Sme radi, že sa vyriešila Marekova budúcnosť. Prišiel do veľmi kvalitného klubu, kde bude môcť absolvovať kvalitný tréningový proces ... čítať viac