Lukáš Haraslín: Lechia Gdaňsk!

Rozhodnuté. Boj o slovenského mládežníckeho reprezentanta vyhrala Lechia Gdaňsk.  Lukáš Haraslín (19) prestúpil z Parmy do poľského tímu. S mužstvom, ktorý v sezóne 2014/15 skončil na piatej priečke Extraklasy, podpísal Lukáš zmluvu do júna 2018.

,,Lukáš mal viac možností. Chceli ho tímy na hosťovanie z prvej a z druhej talianskej ligy. Nakoniec sme sa rozhodli, že zrealizujeme prestup do Lechia Gdaňsk,“ prezradil Juraj Vengloš, majiteľ a manažér CSM – Agency.  ,,Myslím si, že pre Lukáša je Gdaňsk ideálne riešenie. Hrať bude v najvyššej poľskej súťaži, ktorá má výbornú úroveň. Lechia víta súperov v nádhernej štyridsaťtisícovej aréne,“ dodal Juraj Vengloš.

,,Som veľmi rád, že som sa stal hráčom Lechia Gdaňsk. Je to pre mňa veľká výzva. Už sa neviem dočkať, keď prvýkrát vybehnem v krásnej PGE Arene. Počul som, že domáci priaznivci sú fantastickí, skvelo povzbudzujú svoj tím. Verím, že v zeleno – bielom drese budem pravidelne hrať a strieľať góly. Bol by som veľmi rád, keby sme s Lechia Gdaňsk skončili minimálne na tretej priečke poľskej ligy,“ uviedol v prvej reakcií Lukáš Haraslín. ,,Teší ma, že naďalej budem môcť hrať s mojou obľúbenou sedemnástkou. Už zostávam v Poľsku a zapojím sa do tréningového procesu tímu, veď Extraklasa začína už 17. júla,“ dodal Lukáš.

Premiéru v drese Lechie by mohol Lukáš absolvovať už v nedeľu, keď Gdaňsk nastúpi proti Wolfsburgu. V júli sa Lechia stretne v prípravnom zápase aj proti Schalke (22.7.) a Juventusu (29.7.)

Pinterest
publikované: 07. 07. 2015
ĎALŠIE NOVINKY

Gerebenits a Tupta: najlepší na Slovensku

V Senci sa uskutočnil galavečer Grassroots futbalu, na ktorom sa odovzdávali ocenenia tým najlepším za rok 2017. Z rúk predstaviteľov SFZ si prevzali ceny aj dvaja ... čítať viac

Ľubo Tupta: rok začal s gólom

Ľubo Tupta je postrachom AC Miláno. Slovenský futbalista zaznamenal v minulej sezóne proti veľkoklubu hetrik, v sobotu svojim gólom rozhodol o triumfe Verony v zápase Primavery. Zdalo sa, že prestížny ... čítať viac

Murcko Martin

čítať viac

Náš partner

partner-petras

 

 

 

Pinterest
Zastupujeme

zastupujeme-hamsikRóbert Mak

Pinterest