Marek Hamšík: prvý hetrik v Serii A

Fantastické, nádherné! Futbalisti Neapolu vyhrali v stretnutí 23. kola Serie A v Bologni 7:1. Marek zaznamenal tri góly. Boli to krásne trefy!  Pre slovenského futbalistu to bol prvý hetrik v Serii A. Bravo Marechiaro!

,,Po minulotýždňovom zaváhaní proti Palermu sme chceli bodovať naplno. Do duelu sme vstúpili vynikajúco, po šiestich minútach sme viedli dvojgólovým rozdielom,“ povedal Marek. Bol to práve on, ktorý skvelou rybičkou otvoril skóre. Síce domáci dali gól, no hostia do prestávky pridali ďalšie dva. Po zmene strán prišli fantastické, nádherné Marekové strely: za štyri minúty dvakrát krásne trafil do ľavého horného rohu domácej bránky. ,,Je to môj prvý hetrik v talianskej najvyššej súťaži. Som veľmi šťastný. Budem si ho pamätať aj vďaka zápasovej lopty, ktorú mi podpísali spoluhráči,“ prezradil Marek, ktorý nastúpil v nových žltých kopačkách. ,,Dali sme sedem gólov, no vyhrali sme aj preto, lebo v našej bránke stál skvelý Pepe Reina. Pri našom dvojgólovom vedení chytil penaltu,“ poznamenal slovenský futbalista.

Marek po prvom talianskom hetriku má v drese Neapolu na konte 109 gólov. Dostal sa pred Attilu Sallustra (108) už na druhé miesto. Na Diega Maradonu stráca už len šesť gólov. ,,Maradona je len jeden, nikdy nebudem väčším futbalistom ako on. No jeho 115 gólov by som rád prekonal. Môže sa mi to podariť už v tejto sezóne. Ak sa to tak nestane, tak sa budem o to pokúšať v budúcej,“ usmieval sa Marek.

O desať dní je tu duel Ligy majstrov proti Realu Madridu. ,,Najprv máme Janov, koncentrujeme sa na duel Serie A. A až potom príde biely balet,“ dodal Marek.

Duel v Bologni sledoval aj Martin Petráš, člen CSM-Agency. ,,Počas rozcvičky Marek trafil dvakrát do vinkla. Povedal som si, že mohlo by to mu vyjsť aj v zápase. A dvakrát mu to vyšlo,“ usmieval sa Maťo.

Pinterest
publikované: 05. 02. 2017
ĎALŠIE NOVINKY

Tupta do Liberca

Slovenský mládežnícky reprezentant Ľubomír Tupta sa stal hráčom českého mužstva Slovan Liberec. ,,Ľubo prichádza z Verony do Liberca na ročné hosťovanie. Sme radi, že sme sa ... čítať viac

Marek Hamšík do Trabzonsporu

Marek Hamšík dnes podpisom spečatil prestup do tureckého Trabzonsporu. Na dva roky sa stal hráčom klubu, ktorý v minulej sezóne skončil na štvrtej priečke. ,,S Trabzonom sme ... čítať viac

Marek Hamšík: IFK Göteborg

Marek Hamšík sa stal hráčom IFK Göteborgu. ,,Sme radi, že sa vyriešila Marekova budúcnosť. Prišiel do veľmi kvalitného klubu, kde bude môcť absolvovať kvalitný tréningový proces ... čítať viac