Marek Hamšík: sviatkovať bude na Donovaloch

Marek, záver roku 2013 bol pre teba netradičný. Z hry ťa vyradilo zranenie, zápal nervu pod prstom na ľavej nohe. Vo svojej kariére si prvýkrát chýbal na ihrisku dlhší čas.
– Raz to muselo prísť. Kariéra futbalistu je totiž aj o zraneniach. Musím však zaklopať na drevo, že v mojej kariére sa mi zatiaľ neprihodilo nič vážne, nemal som zlomeninu alebo iný vážnejší problém.

Aký je stav tvojho chodidla?
– Každým dňom je to stále lepšie a lepšie.

Kedy by si sa mohol vrátiť na ihrisko?
– Verím tomu, že nastúpim už v prvom zápase roku 2014 proti Sampdorii.

Ak nepozeráme na tvoje zranenie, aký bol pre teba rok 2013? Najlepší v tvojej kariére? Aj vzhľadom na to, že si zaznamenal 11 gólov a stal si sa najlepším asistentom v Serii A.
– Pre mňa je najdôležitejší úspech tímu. A tam sme dosiahli vynikajúci výsledok. V talianskej lige sme končili na druhom mieste. Od Maradonových čias to bol najlepší výsledok klubu. Mrzia ma neúspešné výsledky v slovenskom národnom tíme.

Ciele do roku 2014?
– Ako pred každým rokom. Chceme niečo vyhrať pre Neapol. Nádherné chvíle z roku 2012, keď sme vyhrali Taliansky pohár, máme stále pred sebou.

Máte na to, aby ste vyhrali aj taliansky titul? Môžete predbehnúť prvý Juventus?
– Prečo nie? Veď nemáme za sebou ani polovicu súťaže. Do konca ligy sa bude hrať ešte veľa kôl. A jarná časť Serie A je pre každý tím veľmi ťažká.

Z Ligy majstrov ste vypadli. Pokračovať budete v Európskej lige. Cieľ?
– V súťaži sú silné mužstvá. My však chceme ísť čo najďalej.

Tvoja sestra Miška sa teraz bude vydávať v kostole. Pôjdete za ňou do Uruguaja?
– Nie, dohodli sme sa, že zostaneme na Slovensku. Budeme na Donovaloch. Nech si synovia Christian a Lucas užijú sneh.

Kedy sa máš hlásiť na tréningu?
– Medzi sviatkami sa budem musieť vrátiť do Neapola na dva tréningy.  Vyplýva ako každému Európanovi v talianskej Serii A zo zmluvy. Akurát Juhoameričania majú výnimku, že sa môžu hlásiť v klube až 2. januára, kedy sú na programe prvé novoročné tréningy. Silvestrovať však budem na Slovensku.

Pinterest
publikované: 23. 12. 2013
ĎALŠIE ROZVOHORY

Lukáš Haraslín: pokračovať v skvelých výkonoch

Lukáš Haraslín má za sebou skvelú jesennú časť. Pravidelne nastupoval za svoj klub Lechia Gdaňsk, ktorá sa stala jesenným majstrom Ekstraklasy. Šulo sa vypracoval  medzi ... čítať viac

Ľubo Tupta: tvrdo trénuje a verí v šancu vo Verone

Ľubo Tupta prvýkrát sa dostal do nominácie trénera Pavla Hapala. Jeho meno figurovalo v obidvoch výberoch úspešného kouča. V stredu večer si nastúpil za slovenskú 23-ku v Challange Trophy ... čítať viac

Lukáš Haraslín: titul a hrať na majstrovstvách Európy do 21 rokov

Lechia Gdaňsk je príjemným prekvapením poľskej najvyššej súťaže. Po 29. kolách je tretia, na lídra z Bialystoku stráca iba tri body. V tíme zeleno – bielych pôsobí ... čítať viac

Pinterest
Zastupujeme

zastupujeme-hamsikRóbert Mak

Pinterest