Marek Hamšík: sviatkovať bude na Donovaloch

Marek, záver roku 2013 bol pre teba netradičný. Z hry ťa vyradilo zranenie, zápal nervu pod prstom na ľavej nohe. Vo svojej kariére si prvýkrát chýbal na ihrisku dlhší čas.
– Raz to muselo prísť. Kariéra futbalistu je totiž aj o zraneniach. Musím však zaklopať na drevo, že v mojej kariére sa mi zatiaľ neprihodilo nič vážne, nemal som zlomeninu alebo iný vážnejší problém.

Aký je stav tvojho chodidla?
– Každým dňom je to stále lepšie a lepšie.

Kedy by si sa mohol vrátiť na ihrisko?
– Verím tomu, že nastúpim už v prvom zápase roku 2014 proti Sampdorii.

Ak nepozeráme na tvoje zranenie, aký bol pre teba rok 2013? Najlepší v tvojej kariére? Aj vzhľadom na to, že si zaznamenal 11 gólov a stal si sa najlepším asistentom v Serii A.
– Pre mňa je najdôležitejší úspech tímu. A tam sme dosiahli vynikajúci výsledok. V talianskej lige sme končili na druhom mieste. Od Maradonových čias to bol najlepší výsledok klubu. Mrzia ma neúspešné výsledky v slovenskom národnom tíme.

Ciele do roku 2014?
– Ako pred každým rokom. Chceme niečo vyhrať pre Neapol. Nádherné chvíle z roku 2012, keď sme vyhrali Taliansky pohár, máme stále pred sebou.

Máte na to, aby ste vyhrali aj taliansky titul? Môžete predbehnúť prvý Juventus?
– Prečo nie? Veď nemáme za sebou ani polovicu súťaže. Do konca ligy sa bude hrať ešte veľa kôl. A jarná časť Serie A je pre každý tím veľmi ťažká.

Z Ligy majstrov ste vypadli. Pokračovať budete v Európskej lige. Cieľ?
– V súťaži sú silné mužstvá. My však chceme ísť čo najďalej.

Tvoja sestra Miška sa teraz bude vydávať v kostole. Pôjdete za ňou do Uruguaja?
– Nie, dohodli sme sa, že zostaneme na Slovensku. Budeme na Donovaloch. Nech si synovia Christian a Lucas užijú sneh.

Kedy sa máš hlásiť na tréningu?
– Medzi sviatkami sa budem musieť vrátiť do Neapola na dva tréningy.  Vyplýva ako každému Európanovi v talianskej Serii A zo zmluvy. Akurát Juhoameričania majú výnimku, že sa môžu hlásiť v klube až 2. januára, kedy sú na programe prvé novoročné tréningy. Silvestrovať však budem na Slovensku.

Pinterest
publikované: 23. 12. 2013
ĎALŠIE ROZVOHORY

Lukáš Haraslín: pokračovať v skvelých výkonoch

Lukáš Haraslín má za sebou skvelú jesennú časť. Pravidelne nastupoval za svoj klub Lechia Gdaňsk, ktorá sa stala jesenným majstrom Ekstraklasy. Šulo sa vypracoval  medzi ... čítať viac

Denis Vavro: gól roka ?!!!

Skvelý, vynikajúci Denis Vavro! V úvodnom zápase 3. predkola Európskej ligy zaznamenal fantastický gól. Nádherným projektilom započal obrat Kodane v Sofii. FC síce na štadióne Levski prehrával ... čítať viac

Denis Vavro: poslúchol trénera a skóroval

Konečne to vyšlo! Denis Vavro zaznamenal svoj prvý gól za FC Kodaň. Skóroval vo svojom 30. súťažnom stretnutí v drese dánskeho tímu. Načakal si sa… -Ani mi ... čítať viac

Náš partner

partner-petras

 

 

 

Pinterest
Zastupujeme

zastupujeme-hamsikRóbert Mak

Pinterest