Marek Mintál: Pep Guardiola? Pre mňa to bol veľký darček stretnúť sa s ním

Je to už desať rokov, čo Marek Mintál (35) prestúpil do Norimbergu. Za ten čas sa stal trikrát kráľom strelcov Bundesligy, svojou skromnosťou, tvrdou robotou, vernosťou sa dostal medzi najväčšie legendy klubu. Jeden z dôkazov: pri norimbergskom štadióne majú iba dvaja hráči pamiatku: Max Morlock má sochu a náš futbalista tabuľu!

Ako došlo k tvojmu spojeniu s CSM-Agency?
– Na jar roku 2003 sme hrali so Žilinou rozhodujúci zápas o slovenský titul na Tehelnom poli proti Slovanu. Vedel som, že v hľadisku štadióna sedia zástupcovia Norimbergu, ktorých priviedol práve Juraj Vengloš. Stretli sme sa po stretnutí a dohodli sme sa na spolupráci.

Odvtedy ťa zastupoval?
– Presne tak. Som veľmi rád, že som ho mal počas kariéry pri sebe. Je to korektný, fantastický človek. Naša spolupráca však koncom mojej kariéry neskončila. Naďalej sme v kontakte.

Ako sa stal z teba tréner?
– Po návratu z Rostocku som rok hral v rezervnom tíme Norimbergu. V marci tohto roku som dostal od vedenia otázku, ako ďalej. Rozhodol som sa, že ukončím aktívnu činnosť. Bol som veľmi rád, že som mohol pokračovať v Norimbergu. Stal som sa asistentom trénera v rezervnom tíme. Začal som v lete prípravu, keď ma po dvoch dňoch zavolalo vedenie. Spýtali sa ma, či by som neprešiel do bundesligového A tímu.

A tvoja reakcia?
– Bol som príjemne prekvapený ponukou klubového vedenia. Bol to sen a bol som veľmi šťastný. Bolo to neuveriteľné, že v takom mladom veku som sa vrátil do bunesligového tímu. S radosťou som prijal ponuku.

Aká je tvoja úloha asistenta trénera pri tíme?
– Sledujem výkony, zdravotný stav hráčov tak v áčku, ako aj v rezerve. A koordinujem prípadné presuny medzi nimi.

Zúčastňuješ sa aj tréningov áčka?
– Samozrejme. A zapájam sa do nich aktívne. Mojou úlohou je hlavne nacvičenie zakončení akcií, zefektívnenie streľby. Často chodia chalani za mnou aj po tréningu, aby sme si išli ešte zastrieľať. Som veľmi rád, že chcú na sebe robiť.

Máš v tíme aj inú úlohu?
– Dá sa povedať, že som predĺženou rukou hlavného trénera Michaela Wiesingera. Asi s polovicou súčasného kádra som hral za Norimberg. Chalanov poznám veľmi dobre. Poznám k ním cestu, viem sa s nimi úprimne porozprávať.

Cez víkend ste hrali proti najlepšiemu tímu na svete Bayernu Mníchov. Stretol si sa aj s jeho trénerom Pepom Guardiolom?
– Áno, podali sme si ruky. Je to neuveriteľné. Nedávno som jeho prácu obdivoval cez televíznu obrazovku a teraz som ho mohol počas zápasu zblízka sledovať. Pre mňa to bol darček stretnúť sa s ním.

Krátko ako by si charakterizoval tvoje dva mesiace ako asistent trénera Norimbergu?
– Je to vznikajúce. Som maximálne spokojný.

Pinterest
publikované: 26. 08. 2013
ĎALŠIE ROZVOHORY

Lukáš Haraslín: pokračovať v skvelých výkonoch

Lukáš Haraslín má za sebou skvelú jesennú časť. Pravidelne nastupoval za svoj klub Lechia Gdaňsk, ktorá sa stala jesenným majstrom Ekstraklasy. Šulo sa vypracoval  medzi ... čítať viac

Ľubo Tupta: tvrdo trénuje a verí v šancu vo Verone

Ľubo Tupta prvýkrát sa dostal do nominácie trénera Pavla Hapala. Jeho meno figurovalo v obidvoch výberoch úspešného kouča. V stredu večer si nastúpil za slovenskú 23-ku v Challange Trophy ... čítať viac

Lukáš Haraslín: titul a hrať na majstrovstvách Európy do 21 rokov

Lechia Gdaňsk je príjemným prekvapením poľskej najvyššej súťaže. Po 29. kolách je tretia, na lídra z Bialystoku stráca iba tri body. V tíme zeleno – bielych pôsobí ... čítať viac

Pinterest
Zastupujeme

zastupujeme-hamsikRóbert Mak

Pinterest