Matúš Putnocký: Cieľom je double

Bratislavský Slovan má už päť rokov vyriešený brankársky post. A to vďaka Matúšovi Putnockému (29), ktorý po prestupe z Košíc z roku 2009 sa stal spoľahlivou jednotkou úradujúceho majstra.

Ako by si charakterizoval jesennú časť slovenskej najvyššej futbalovej súťaže?

– Všeobecne sa dá povedať, že pre Slovan bola úspešná. Až na pár výnimiek sme ukázali v každom zápase, že na Slovensku sme najlepší. V lige máme na čele šesťbodový náskok, postúpili sme do semifinále Slovenského pohára.

Začiatok súťaže ste však nemali dobrý. Vysoká prehra v Trenčíne, navyše ste vypadli aj z Ligy majstrov.

– Presne tak. Neúspešný duel pod hradom Matúša Čáka patrí k najhorším momentom prvej časti ligy. Hlavne tá posledná štvrťhodinka, počas ktorej som dostal tri góly… A potom aj neúspešný dvojzápas so Razgradom. Našim cieľom bol postup, ale všetci vieme, ako to dopadlo.

V lige si odchytal až na duel proti Myjave všetky zápasy. Spokojnosť?

– Samozrejme môže to byť stále lepšie, veď som dostal 22 gólov. Teší ma, že aj po príchode nového trénera som si udržal post jednotky.

V Slovane pôsobíš piatu sezónu. Čo zahraničie?

– Samozrejme, aj ja by som si rád vyskúšal kvalitnú zahraničnú súťaž. Ale beriem to tak, že keď to má prísť, tak to príde. Momentálne som v Slovane a myslím iba na pôsobenie v belasom drese.

Už dovolenkuješ?

– Ešte nie. Do konca týždňa máme tréningy, rok uzavrieme v piatok prípravným zápasom proti Sencu.

Plánuješ isť na dovolenku do tepla k moru?

– Nie. Pôjdem domov na východ. Teším sa na rodinu, na kamarátom. Domov sa dostanem veľmi zriedkavo, chcem si voľné dni poriadne užiť.

Blížia sa Vianoce. Na čo sa tešíš najviac?

– Na rodinnú pohodu.

A na dobré jedlá.

– Samozrejme. Mama varí fantasticky. Najviac mám rád od nej kapustnicu a makovú štrúdľu. Musím sa však šetriť. Hneď v prvý deň zimnej prípravy máme na programe váženie.. (úsmev).

Futbalový cieľ do jarnej časti?

– Nemôže byť iný, akú opäť získať double. Titul a aj Slovenský pohár.

 

Pinterest
publikované: 04. 12. 2013
ĎALŠIE ROZVOHORY

Lukáš Haraslín: pokračovať v skvelých výkonoch

Lukáš Haraslín má za sebou skvelú jesennú časť. Pravidelne nastupoval za svoj klub Lechia Gdaňsk, ktorá sa stala jesenným majstrom Ekstraklasy. Šulo sa vypracoval  medzi ... čítať viac

Denis Vavro: gól roka ?!!!

Skvelý, vynikajúci Denis Vavro! V úvodnom zápase 3. predkola Európskej ligy zaznamenal fantastický gól. Nádherným projektilom započal obrat Kodane v Sofii. FC síce na štadióne Levski prehrával ... čítať viac

Denis Vavro: poslúchol trénera a skóroval

Konečne to vyšlo! Denis Vavro zaznamenal svoj prvý gól za FC Kodaň. Skóroval vo svojom 30. súťažnom stretnutí v drese dánskeho tímu. Načakal si sa… -Ani mi ... čítať viac

Náš partner

partner-petras

 

 

 

Pinterest
Zastupujeme

zastupujeme-hamsikRóbert Mak

Pinterest