Matúš Putnocký: Cieľom je double

Bratislavský Slovan má už päť rokov vyriešený brankársky post. A to vďaka Matúšovi Putnockému (29), ktorý po prestupe z Košíc z roku 2009 sa stal spoľahlivou jednotkou úradujúceho majstra.

Ako by si charakterizoval jesennú časť slovenskej najvyššej futbalovej súťaže?

– Všeobecne sa dá povedať, že pre Slovan bola úspešná. Až na pár výnimiek sme ukázali v každom zápase, že na Slovensku sme najlepší. V lige máme na čele šesťbodový náskok, postúpili sme do semifinále Slovenského pohára.

Začiatok súťaže ste však nemali dobrý. Vysoká prehra v Trenčíne, navyše ste vypadli aj z Ligy majstrov.

– Presne tak. Neúspešný duel pod hradom Matúša Čáka patrí k najhorším momentom prvej časti ligy. Hlavne tá posledná štvrťhodinka, počas ktorej som dostal tri góly… A potom aj neúspešný dvojzápas so Razgradom. Našim cieľom bol postup, ale všetci vieme, ako to dopadlo.

V lige si odchytal až na duel proti Myjave všetky zápasy. Spokojnosť?

– Samozrejme môže to byť stále lepšie, veď som dostal 22 gólov. Teší ma, že aj po príchode nového trénera som si udržal post jednotky.

V Slovane pôsobíš piatu sezónu. Čo zahraničie?

– Samozrejme, aj ja by som si rád vyskúšal kvalitnú zahraničnú súťaž. Ale beriem to tak, že keď to má prísť, tak to príde. Momentálne som v Slovane a myslím iba na pôsobenie v belasom drese.

Už dovolenkuješ?

– Ešte nie. Do konca týždňa máme tréningy, rok uzavrieme v piatok prípravným zápasom proti Sencu.

Plánuješ isť na dovolenku do tepla k moru?

– Nie. Pôjdem domov na východ. Teším sa na rodinu, na kamarátom. Domov sa dostanem veľmi zriedkavo, chcem si voľné dni poriadne užiť.

Blížia sa Vianoce. Na čo sa tešíš najviac?

– Na rodinnú pohodu.

A na dobré jedlá.

– Samozrejme. Mama varí fantasticky. Najviac mám rád od nej kapustnicu a makovú štrúdľu. Musím sa však šetriť. Hneď v prvý deň zimnej prípravy máme na programe váženie.. (úsmev).

Futbalový cieľ do jarnej časti?

– Nemôže byť iný, akú opäť získať double. Titul a aj Slovenský pohár.

 

Pinterest
publikované: 04. 12. 2013
ĎALŠIE ROZVOHORY

Lukáš Haraslín: pokračovať v skvelých výkonoch

Lukáš Haraslín má za sebou skvelú jesennú časť. Pravidelne nastupoval za svoj klub Lechia Gdaňsk, ktorá sa stala jesenným majstrom Ekstraklasy. Šulo sa vypracoval  medzi ... čítať viac

Ľubo Tupta: tvrdo trénuje a verí v šancu vo Verone

Ľubo Tupta prvýkrát sa dostal do nominácie trénera Pavla Hapala. Jeho meno figurovalo v obidvoch výberoch úspešného kouča. V stredu večer si nastúpil za slovenskú 23-ku v Challange Trophy ... čítať viac

Lukáš Haraslín: titul a hrať na majstrovstvách Európy do 21 rokov

Lechia Gdaňsk je príjemným prekvapením poľskej najvyššej súťaže. Po 29. kolách je tretia, na lídra z Bialystoku stráca iba tri body. V tíme zeleno – bielych pôsobí ... čítať viac

Pinterest
Zastupujeme

zastupujeme-hamsikRóbert Mak

Pinterest