Richard Lásik: Ustrážil Francka Riberyho

Slovenská futbalová reprezentácia do 21 rokov je vo svojej kvalifikačnej skupine stopercentná. Pod vedením kapitána Richard Lásika (21) ide za svojim cieľom, za postupom na záverečný šampionát. Rišo nie je oporou iba národného mužstva, ale talianskej Brescie.

V pondelok si bol kapitánom slovenského národného výberu do 21 rokov, ktoré v kvalifikačnom dueli v Senci zdolalo Gruzínsko 1:0. Spokojnosť?
– Samozrejme áno. Bol to veľmi ťažký duel, ale zvládli sme ho. Máme tri body a to je najdôležitejšie.

Po dvoch dueloch je váš tím stopercentní. Idete na postup?
– Jednoznačne. V minulom kvalifikačnom cykle nám to nevyšlo, nezvládli sme barážový duel proti Holandsku. Pre viacerých z nás je to posledná šanca dostať sa na záverečný turnaj dvadsaťjednotiek. Chceme urobiť všetko pre to, aby sa nám to podarilo. Ak by sa to stalo skutočnosťou, tento úspech by nám určite pomohol v ďalšej kariére.

Po reprezentačných povinnostiach čakajú na teba klubové v Brescii. Aj v Taliansku nastupuješ na poste defenzívneho stredopoliara?
– Nie. Moje miesto je na mieste pravého obrancu.

Zaskakuješ namiesto zraneného spoluhráča?
– Aj. Navyše tréner si myslí, že to je moje miesto v systéme, aký preferuje. Samozrejme, post pravého obrancu nie je môj obľúbený. Ale najdôležitejšie je, že pravidelne hrám.

Aký je cieľ klubu? Postup do Serie A?
– Minulý rok nám to nevyšlo, snáď to teraz vyjde. Síce sezónu sme odštartovali s troma remízami, ale nič to neznamená. Druhá talianska liga je veľmi vyrovnaná. Vyhráte pár zápasov v sérií a hneď ste medzi najlepšími tímami.

Vráťme sa na chvíľku ešte k prípravnému obdobiu. V drese Brescie si nastúpil proti víťazovi Ligy majstrov proti Bayernu Mníchov.
– Bol to pre mňa veľký zážitok a skúsenosť do ďalších zápasov.

S kým si sa stretával najčastejšie na ihrisku?
– Keďže som nastúpil na poste pravého obrancu, tak s francúzskou hviezdou Franckom Riberym.

A ako vyzneli vaše súboje?
– Snáď to bolo v poriadku. Francúz neprihral a ani nedal gól. (úsmev)

Ako tvoja budúcnosť?
– V Brescii som sedem rokov, privítal by som zmenu. Či v rámci Talianska, alebo by som sa nebránil aj prestupu do inej krajiny.

Vo februári sa vám narodil syn Leo. Ako zvládaš otcovské povinnosti? Má už malý klubový dres?
– Myslím si, že s tými otcovskými povinnosťami je to v pohode. A klubový dres? Bolo to prvé, čo som kúpil malému.

Väčšinou si v Taliansku. Sú tam s tebou aj Leo so snúbenicou Tinou?
–  Ak Tina nemá pracovné povinnosti, tak sú so mnou v Taliansku. Snažíme sa, aby sme boli čo najčastejšie spolu.

Pinterest
publikované: 11. 09. 2013
ĎALŠIE ROZVOHORY

Lukáš Haraslín: pokračovať v skvelých výkonoch

Lukáš Haraslín má za sebou skvelú jesennú časť. Pravidelne nastupoval za svoj klub Lechia Gdaňsk, ktorá sa stala jesenným majstrom Ekstraklasy. Šulo sa vypracoval  medzi ... čítať viac

Denis Vavro: gól roka ?!!!

Skvelý, vynikajúci Denis Vavro! V úvodnom zápase 3. predkola Európskej ligy zaznamenal fantastický gól. Nádherným projektilom započal obrat Kodane v Sofii. FC síce na štadióne Levski prehrával ... čítať viac

Denis Vavro: poslúchol trénera a skóroval

Konečne to vyšlo! Denis Vavro zaznamenal svoj prvý gól za FC Kodaň. Skóroval vo svojom 30. súťažnom stretnutí v drese dánskeho tímu. Načakal si sa… -Ani mi ... čítať viac

Náš partner

partner-petras

 

 

 

Pinterest
Zastupujeme

zastupujeme-hamsikRóbert Mak

Pinterest