Róbert Mak: prestúpil do Zenitu Petrohrad

Slovenský futbalista Róbert Mak prestúpil z PAOK Solún do ruského Zenitu Petrohrad.

,,Robo dnes absolvoval lekársku prehliadku, ktorá dopadla na výbornú. Vzápätí podpísal štvorročnú zmluvu so špičkovým ruským klubom,“ riaditeľ CSM Agency a hráčsky agent Juraj Vengloš, Ten sa priznal, že Robo mal viac ponúk. ,,Rozhodol sa pre Zenit, ktorý je pravidelným účastníkom Ligy majstrov, alebo Európskej ligy. Je to veľký transfer. Robo bude mať konkurenciu, ale som presvedčený, že sa presadí a bude patriť ku kľúčovým hráčom tímu,“ dodal Juraj Vengloš, ktorý v minulosti bol aj pri prestupoch Martina Škrtela a Tomáša Hubočana do Zenitu.

,,Najprv by som rád poďakoval PAOK-u Solúň za všetko. V gréckom tíme som sa cítil výborne,“ boli prvé slová Roba Maka. ,,Prestup do Zenitu beriem ako posun v mojej kariére. Som veľmi šťastný, že som podpísal zmluvu s Petrohradom. Martin Škrtel a Tomáš Hubočan tu zanechali významnú stopu. Verím, že aj ja urobím v Zenite dobrú reklamu pre slovenský futbal. Urobím maximum, aby som  svojim výkonom potešil priaznivcov Zenitu,“ dodal Robo Mak.

Ten cez víkend bude v Petrohrade trénovať individuálne, keďže Zenit nastúpi v sobotu v Moskve na duel ruského Superpoháru. Od pondelka sa pripojí k svojmu novému mužstvu.

Pinterest
publikované: 22. 07. 2016
ĎALŠIE NOVINKY

Gerebenits a Tupta: najlepší na Slovensku

V Senci sa uskutočnil galavečer Grassroots futbalu, na ktorom sa odovzdávali ocenenia tým najlepším za rok 2017. Z rúk predstaviteľov SFZ si prevzali ceny aj dvaja ... čítať viac

Ľubo Tupta: rok začal s gólom

Ľubo Tupta je postrachom AC Miláno. Slovenský futbalista zaznamenal v minulej sezóne proti veľkoklubu hetrik, v sobotu svojim gólom rozhodol o triumfe Verony v zápase Primavery. Zdalo sa, že prestížny ... čítať viac

Murcko Martin

čítať viac

Náš partner

partner-petras

 

 

 

Pinterest
Zastupujeme

zastupujeme-hamsikRóbert Mak

Pinterest