Tomáš Ďubek: Privedie Ružomberok k titulu?

Tomáš Ďubek (26) bol pred rokom na dne. Vyzeralo to, že po nevydarenej sezóne bude musieť odísť z Ružomberka. Nakoniec pokračoval vo svojej kariére pod Čebraťom. Na jar zaznamenal deväť gólov, vyhlásili ho za najlepšieho hráča Corgoň ligy.

Po tretine sezóny  2013/14 je Ružomberok druhý. Spokojnosť?

– Myslím si, že áno. Máme za sebou horšie, ako aj dobré zápasy. Našim predsezónnym cieľom bolo byť v prvej trojke. Sme druhí, takže je to v poriadku.

Spomenul si si počas posledných dní na skvelé ťaženie Ružomberka v sezóne 2005/06?

– Myslíš na majstrovskú sezónu…. (úsmev). Nedá sa to porovnať. Vtedy bola situácia iná, mali sme iný káder. Ale všetko je možné. Máme za sebou iba dvanásť kôl, do konca súťaže je ešte veľmi ďaleko.

Momentálne má pred Ružomberkom bratislavský Slovan šesťbodový náskok.

– Belasí majú veľmi kvalitný tím. Navyše ich posilnil Robo Vittek. Už onedlho privítame Slovan a po našom vzájomnom zápase môže to byť iné.

Zatiaľ si dal päť gólov. Máš nejaký cieľ, koľkokrát by si chcel trafiť?

– Nemám nič konkrétne. V minulej sezóne som dal na jeseň štyri góly a potom na jar deväť. Teraz som pri päťke a navyše mám na konte aj päť asistencií. Pre mňa je najdôležitejšie, aby sa darilo tímu.

V Ružomberku si už jedenásť  rokov. Príde prestup do zahraničia?

– Samozrejme, kto by si nechcel vyskúšať pôsobenie mimo našich hraníc. Uvidíme čo bude v zime, alebo v lete. Stále som však hráčom Ružomberka, kde som spokojný, s klubom som pred pár mesiacmi predĺžil zmluvu do leta 2016.

Tvoj syn Tomáš má onedlho dva roky. Chodí na tvoje zápasy?

– Keď to vychádza, tak som rád, že je s priateľkou na tribúne. Pomaličky si vníma všetko okolo futbalu.

Bude z neho futbalista?

– Snáď áno. Lôpt má doma dosť. (úsmev)

Pinterest
publikované: 04. 10. 2013
ĎALŠIE ROZVOHORY

Lukáš Haraslín: pokračovať v skvelých výkonoch

Lukáš Haraslín má za sebou skvelú jesennú časť. Pravidelne nastupoval za svoj klub Lechia Gdaňsk, ktorá sa stala jesenným majstrom Ekstraklasy. Šulo sa vypracoval  medzi ... čítať viac

Ľubo Tupta: tvrdo trénuje a verí v šancu vo Verone

Ľubo Tupta prvýkrát sa dostal do nominácie trénera Pavla Hapala. Jeho meno figurovalo v obidvoch výberoch úspešného kouča. V stredu večer si nastúpil za slovenskú 23-ku v Challange Trophy ... čítať viac

Lukáš Haraslín: titul a hrať na majstrovstvách Európy do 21 rokov

Lechia Gdaňsk je príjemným prekvapením poľskej najvyššej súťaže. Po 29. kolách je tretia, na lídra z Bialystoku stráca iba tri body. V tíme zeleno – bielych pôsobí ... čítať viac

Pinterest
Zastupujeme

zastupujeme-hamsikRóbert Mak

Pinterest