Tomáš Ďubek: Privedie Ružomberok k titulu?

Tomáš Ďubek (26) bol pred rokom na dne. Vyzeralo to, že po nevydarenej sezóne bude musieť odísť z Ružomberka. Nakoniec pokračoval vo svojej kariére pod Čebraťom. Na jar zaznamenal deväť gólov, vyhlásili ho za najlepšieho hráča Corgoň ligy.

Po tretine sezóny  2013/14 je Ružomberok druhý. Spokojnosť?

– Myslím si, že áno. Máme za sebou horšie, ako aj dobré zápasy. Našim predsezónnym cieľom bolo byť v prvej trojke. Sme druhí, takže je to v poriadku.

Spomenul si si počas posledných dní na skvelé ťaženie Ružomberka v sezóne 2005/06?

– Myslíš na majstrovskú sezónu…. (úsmev). Nedá sa to porovnať. Vtedy bola situácia iná, mali sme iný káder. Ale všetko je možné. Máme za sebou iba dvanásť kôl, do konca súťaže je ešte veľmi ďaleko.

Momentálne má pred Ružomberkom bratislavský Slovan šesťbodový náskok.

– Belasí majú veľmi kvalitný tím. Navyše ich posilnil Robo Vittek. Už onedlho privítame Slovan a po našom vzájomnom zápase môže to byť iné.

Zatiaľ si dal päť gólov. Máš nejaký cieľ, koľkokrát by si chcel trafiť?

– Nemám nič konkrétne. V minulej sezóne som dal na jeseň štyri góly a potom na jar deväť. Teraz som pri päťke a navyše mám na konte aj päť asistencií. Pre mňa je najdôležitejšie, aby sa darilo tímu.

V Ružomberku si už jedenásť  rokov. Príde prestup do zahraničia?

– Samozrejme, kto by si nechcel vyskúšať pôsobenie mimo našich hraníc. Uvidíme čo bude v zime, alebo v lete. Stále som však hráčom Ružomberka, kde som spokojný, s klubom som pred pár mesiacmi predĺžil zmluvu do leta 2016.

Tvoj syn Tomáš má onedlho dva roky. Chodí na tvoje zápasy?

– Keď to vychádza, tak som rád, že je s priateľkou na tribúne. Pomaličky si vníma všetko okolo futbalu.

Bude z neho futbalista?

– Snáď áno. Lôpt má doma dosť. (úsmev)

Pinterest
publikované: 04. 10. 2013
ĎALŠIE ROZVOHORY

Lukáš Haraslín: pokračovať v skvelých výkonoch

Lukáš Haraslín má za sebou skvelú jesennú časť. Pravidelne nastupoval za svoj klub Lechia Gdaňsk, ktorá sa stala jesenným majstrom Ekstraklasy. Šulo sa vypracoval  medzi ... čítať viac

Denis Vavro: gól roka ?!!!

Skvelý, vynikajúci Denis Vavro! V úvodnom zápase 3. predkola Európskej ligy zaznamenal fantastický gól. Nádherným projektilom započal obrat Kodane v Sofii. FC síce na štadióne Levski prehrával ... čítať viac

Denis Vavro: poslúchol trénera a skóroval

Konečne to vyšlo! Denis Vavro zaznamenal svoj prvý gól za FC Kodaň. Skóroval vo svojom 30. súťažnom stretnutí v drese dánskeho tímu. Načakal si sa… -Ani mi ... čítať viac

Náš partner

partner-petras

 

 

 

Pinterest
Zastupujeme

zastupujeme-hamsikRóbert Mak

Pinterest