V Neapole to bola smutná sezóna

Po poslednom ligovom zápase sa Marek presunul do Senca, kde sa hlásil na kempe slovenského národného tímu pred kvalifikačným duelom proti Macedónsku.

Neapol v tejto sezóne získal Taliansky superpohár, ale neuspel v Talianskom pohári, v Európskej lige a nedostal sa ani do Ligy majstrov. Môžeme hovoriť o sklamaní?

– Síce vo viacerých súťažiach sme sa priblížili ku konečnému víťazstvo, nakoniec to bola smutná sezóna. Vypadli sme v semifinále Európskej ligy a Talianskeho pohára, nezvládli sme rozhodujúci zápas o Ligu majstrov. A to určite bolí… Taký je však futbal, stávajú sa aj takéto veci. Sme si vedomí, že sme neurobili, čo sme mohli a všetci sme šli domov smutní.

Môžu ťa aspoň tešiť osobné štatistiky…

– To hej. Vyrovnal som si rekord v počte strelených gólov za sezónu (trinásť) a bol som najlepší v asistenciách v Serii A (desať). Ale poznáte ma… Pre mňa sú najdôležitejšie kolektívne úspechy. Samozrejme nebol som spokojný s mojou minutážou, to nebolo až také dobré. Som hráč, ktorý chce hrávať vždy. Ak som nebol na ihrisku, alebo som striedal, tak som nemohol byť spokojný. Ako profesionál som však s tým musel vyrovnať, mať hlavu hore a myslieť pozitívne.

Aká bola rozlúčka s trénerom Benitezom?

– Normálna, profesionálna. Podali sme si ruky.

Aké sú tvoje plány na leto?

– Na oddych zatiaľ nemyslím. Pred sebou máme kvalifikačný duel proti Macedónsku. So spoluhráčmi chceme urobiť maximum pre zisk troch bodov. Oddychovať budem od 15. júna.

Pôjdeš aj k moru?

– Budem hlavne doma, absolvujem aj zopár exhibícií. Chystáme sa aj do Turecka.

Dokedy máš voľno?

– V Neapole sa nám príprava na novú sezónu začne v prvej polovici júla.

Pinterest
publikované: 04. 06. 2015
ĎALŠIE ROZVOHORY

Lukáš Haraslín: pokračovať v skvelých výkonoch

Lukáš Haraslín má za sebou skvelú jesennú časť. Pravidelne nastupoval za svoj klub Lechia Gdaňsk, ktorá sa stala jesenným majstrom Ekstraklasy. Šulo sa vypracoval  medzi ... čítať viac

Ľubo Tupta: tvrdo trénuje a verí v šancu vo Verone

Ľubo Tupta prvýkrát sa dostal do nominácie trénera Pavla Hapala. Jeho meno figurovalo v obidvoch výberoch úspešného kouča. V stredu večer si nastúpil za slovenskú 23-ku v Challange Trophy ... čítať viac

Lukáš Haraslín: titul a hrať na majstrovstvách Európy do 21 rokov

Lechia Gdaňsk je príjemným prekvapením poľskej najvyššej súťaže. Po 29. kolách je tretia, na lídra z Bialystoku stráca iba tri body. V tíme zeleno – bielych pôsobí ... čítať viac

Pinterest
Zastupujeme

zastupujeme-hamsikRóbert Mak

Pinterest