Oficiálne: Norbert Gyömbér prestúpil do AS Rím!

Prestup leta na Slovensku! Norbert Gyömbér (23) sa stal hráčom AS Rím! Od jesennej časti si zahrá nielen najvyššiu taliansku súťaž, ale aj Ligu majstrov! Podrobnosti o najväčšom slovenskom prestupe posledných rokov prezradil Norov licenčný manažér  Juraj Vengloš, majiteľ agentúry CSM-Agency.

Juraj prosím ťa informuj nás o základných faktoch prestupu.

– Noro ide do AS Rím na ročné hosťovanie s trojročnou opciou.

Prestupová suma? V médiách sa objavilo 2,5 milióna eur.

– Ja o prestupovej sume nikdy nehovorím (úsmev)

Slovenský futbalista sa stal hráčom AS Rím dnes. Avšak o jeho prestupe sa hovorilo už dlhé týždne.

– Treba povedať, že o Nora bol veľký záujem. Okrem AS Rím to bola Sampdoria, Palermo a Fiorentina. A takisto aj môj spolupracovník Braňo Jašurek mal pre Norbiho ponuky z ruskej najvyššej súťaže. Rimania však boli počas celého obdobia féroví, mali veľký záujem o slovenského stopéra. S Walterom Sabatinim, riaditeľom AS Roma sme mali veľa sedení. Nakoniec sme sa s Norbim rozhodli pre tento veľkoklub. Dôležitým faktorom bolo aj to, že AS Rím hrá Ligu majstrov. ,,Brzdiacim“ elementom bola aj nejasná situácia v Catanii. Nevedelo sa, že v akej súťaži bude po korupčnej afére štartovať.

Noro prestúpil do top klubu. Zvládne to?

– Jednoznačne áno! Síce veľa ľudí je skeptických, no on má kvalitu na to, aby hral za AS Rím.

Talianska liga sa začne cez víkend. Môže si Norbert odbiť premiéru v drese AS už vo Verone?

– Lekársku prehliadku má úspešne za sebou, dnes už bude trénovať so svojim tímom. S najväčšou pravdepodobnosťou bude v kádri AS Rím na sobotňajší duel vo Verone.

Pinterest
publikované: 20. 08. 2015
ĎALŠIE NOVINKY

Gerebenits a Tupta: najlepší na Slovensku

V Senci sa uskutočnil galavečer Grassroots futbalu, na ktorom sa odovzdávali ocenenia tým najlepším za rok 2017. Z rúk predstaviteľov SFZ si prevzali ceny aj dvaja ... čítať viac

Ľubo Tupta: rok začal s gólom

Ľubo Tupta je postrachom AC Miláno. Slovenský futbalista zaznamenal v minulej sezóne proti veľkoklubu hetrik, v sobotu svojim gólom rozhodol o triumfe Verony v zápase Primavery. Zdalo sa, že prestížny ... čítať viac

Murcko Martin

čítať viac

Náš partner

partner-petras

 

 

 

Pinterest
Zastupujeme

zastupujeme-hamsikRóbert Mak

Pinterest