Tomáš Ďubek: V Liberci bude aj spievať

Slovenský futbalový reprezentant Tomáš Ďubek (27) prestúpil z Ružomeberka do Liberca. S český tímom podpísal v stredu dvojročnú zmluvu s ročnou opciou. 

Ako sa máš po troch dňoch v Liberci?

– Zatiaľ je to dobré, dúfam bude všetko iba lepšie a lepšie

Športovým riaditeľom Liberca je Jan Nezmar, ktorý v minulosti pôsobil v Ružomberku. Mala aj táto skutočnosť vplyv na to, že si sa rozhodol pre Slovan?

– Samozrejme. Síce bolo to už dávnejšie, ale boli sme spoluhráči. Poznáme sa. Vďaka patrí majiteľom klubov Liberca a Ružomberka ako aj manažérovi Jurajovi Venglošovi za prestup do Slovana..

Rozhodoval si sa medzi Aue a Liberec. Prečo český tím?

– Hneď na začiatok som povedal, že na podmienkach sa s mojim novým klubom určite dohodnem. Pre mňa bol prvoradým cieľom športový posun v kariére. Napríklad rozhodlo aj to, že Liberec bude hrať v Európskej lige. V nej som ešte nenastúpil. V čase, keď hral Ružomberok v európskych pohároch, tak mal som zlomenú nohu.

Aké je zázemie klubu pod Jestědom?

– Parádne! Napríklad prišiel som na prvý tréning a hneď som mal všetko pripravené. Vrátane kopačiek, tréningových vecí, atď. Nemusel som si ani pohnúť prstom… (úsmev). Vidieť v klube na každom kroku veľkú profesionalitu.

Máš už vybavené aj bývanie?

– Bývam v hoteli, kde zostanem ešte pár týždňov. Až po dvojzápase s Košicami začnem hľadať bývanie a vzápätí príde za mnou aj rodina.

Ako ťa privítali spoluhráči?

– Vynikajúco. V šatni som našiel viacerých krajanov. Sme tu šiesti slovenskí hráči (Obžera, Hamuľák, Hroššo, Kollár, Obročník, Ďubek – pozn. red.) a dvaja tréneri (Slovák a Valachovič).

A spomínala ti už šatňa aj prískočné?

– No to bola druhá vec, čo mi pripomenuli. Povinnosti som už naštudoval… (úsmev)

Budeš musieť aj spievať?

– Napríklad aj to… (smiech)

Začiatok v Libereci bude zaujímavý. V 2. predkole Európskej ligy nastúpite proti Košiciam.

– Bude to veľmi ťažký dvojzápas. Proti Košičanom sa hrá ťažko. Výborne ich však pozná aj tréner Slovák a určite vymyslí na nich správnu taktiku.

Akú máš bilanciu proti Košiciam?

– Veľmi dobre si pamätám môj posledný duel v Čermeli. S Ružomberkom sme tam vyhrali 2:1. A to tak, že hrali sme iba desiati. S takýmto výsledkom by som bol spokojný aj vo štvrtok. A s tým, že by sme dohrávali jedenásti.

S akým číslom budeš hrať v Libereci?

– S akou môžem ja hrať? (úsmev). Zostala mi obľúbená dvadsaťšestka.

Pinterest
publikované: 11. 07. 2014
ĎALŠIE ROZVOHORY

Lukáš Haraslín: pokračovať v skvelých výkonoch

Lukáš Haraslín má za sebou skvelú jesennú časť. Pravidelne nastupoval za svoj klub Lechia Gdaňsk, ktorá sa stala jesenným majstrom Ekstraklasy. Šulo sa vypracoval  medzi ... čítať viac

Ľubo Tupta: tvrdo trénuje a verí v šancu vo Verone

Ľubo Tupta prvýkrát sa dostal do nominácie trénera Pavla Hapala. Jeho meno figurovalo v obidvoch výberoch úspešného kouča. V stredu večer si nastúpil za slovenskú 23-ku v Challange Trophy ... čítať viac

Lukáš Haraslín: titul a hrať na majstrovstvách Európy do 21 rokov

Lechia Gdaňsk je príjemným prekvapením poľskej najvyššej súťaže. Po 29. kolách je tretia, na lídra z Bialystoku stráca iba tri body. V tíme zeleno – bielych pôsobí ... čítať viac

Pinterest
Zastupujeme

zastupujeme-hamsikRóbert Mak

Pinterest